Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak Estetiği Ameliyatı

Genellikle 4-14 yaş arası çocuklara yapılmakla birlikte yetişkinlerde de uygulanabilir. En uygun yaş ise çocuk okula başlamadan, arkadaşlarına alay konusu olmadan önce ameliyat etmektir (4-5 yaş).

Tecrübeli ellerde ameliyat riski çok az olmakla birlikte enfeksiyon ve hematom (kan birikmesi) riski vardır. Bu durumda antibiyotik ve drenaj yeterli olur. Ameliyat bölgesel uyuşturma ile yapılabildiği gibi narkoz ile de yapılabilir. Küçük çocuklarda ameliyat, genel anestezi altında, büyüklerde ise lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Ayrıca her yaşta kulak estetik ameliyatı yapılabilir. Ameliyat 1-2 saat sürer. Ameliyattan sonra kulaklar bir bandaj ile sarılır. Birkaç gün kulaklarda ağrı olabilir fakat analjezik ile çabucak geçer. Kafa bandajı birkaç gün sonra saç bandı benzeri bir bandajla değiştirilir. Çocuklar ameliyat sonrası 1 haftada okula dönebilir.

Kepçe kulak haricindeki lop ear, cupped ear, shell ear gibi diğer kulak deformiteleri de ameliyat ile giderilebilir. Estetik kulak ameliyatı sonrasında 3-5 gün kulakta hafif bir şişlik ve kızarıklık olabilir, ancak bu süre sonunda tamamen düzelecektir. Kulak estetik ameliyatları gerek iz kalmaması, gerekse lokal anestezi ile yapılıp kısa sürede iyileşmesi nedeniyle yüz güldürücü ameliyatlarımızdan birisidir.

İletişim

0 312 466 66 83
Büyükelçi Sok. No:12/10
Kavaklıdere Ankara