Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Yaşlanmanın etkisiyle yüzünüzdeki değişiklikler size kişiliğiniz de değişmiş hissi verebilir. Yüz germe ile derin kırışıklar , sarkmış yanaklar, sarkmış boyundan kurtulabilirsiniz. Yaşla birlikte , yüz derisi gevşer, elastikiyetini kaybeder, kaslar da gevşer ve yüzde normalde bulunan yağ yastıkları yerçekimi etkisiyle sarkar ve bulunması gereken yerler de boşalır. Buna ek olarak derin kırışıklıklar ve gevşemiş deri de eşlik eder. Günümüzde uygulanan yüz estetiği tekniğinde ise sarkan yanak dokuları yanak içinden yukarı çekilerek tıpkı bir yastık kılıfını doldurur gibi yanaklar ve yüzün dolgunlaşması sağlanır ve üçüncü boyut olan öne doğru da gerginleşmesi sağlanmış olur. Yanaklara dışardan doku enjeksiyonu yada silikon gibi madde enjeksiyonu yada elmacık kemiği protezi uygulanmaz. Yani dışardan bir madde konulmadan kendi dokularınızı kullanarak yanaklar dolgunlaştırılır.

Eğer hastanın göz kapak sarkması ve deformasyonu varsa göz kapakları estetiği de eklenebilir. Göz aksı aşağı doğru olan hastalarda bu aks da yukarı doğru düzeltilerek gözlere daha çekici bir ifade verilebilir.

Toplam 2-3 saatlik bir oameliyattır. Hastanede bir gece kalınır. Şişliklerin büyük kısmı 7-10 gün içinde kalanı ise 4-6 hafta içinde iner. Tam iyileşme 6-12 ay kadar sürebilir.

Sonuç olarak hastada sarkan dokular yeniden eski yerlerine getirildiği için doğal görünümlü bir gençleşme sağlanır ve dışarıdan görünen bir iz kalmadan ameliyat gerçekleştirilmiş olur.

İletişim

0 312 466 66 83
Büyükelçi Sok. No:12/10
Kavaklıdere Ankara